Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

U nás môžete nakupovať aj na splátky od 100,-€.


Vaše objednávky už na ďalší deň u Vás doma*. Pri nákupe nad 100,-€ doručenie kuriérom je ZDARMA.

*v prípade, že tovar je skladom a objednávka bola odoslaná v pracovný deň do 11.30h

Užitočné články

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 109,90 EUR
Skladom ÁNO
naša cena 48,90 EUR
Skladom ÁNO
naša cena 51,90 EUR
Skladom ÁNO

TOVAR V AKCII

naša cena 359,00 EUR
Nie je skladom
naša cena 279,00 EUR
Nie je skladom
naša cena 359,00 EUR
Nie je skladom

Vzduchovky-ake?
Vzduchovky - ako si vybrať

Vzduchovky, je to zaujímavé, keď sa vysloví toto slovo, väčšina ľudí si určite vybaví klasickú zalamovaciu jednorannú vzduchovku fungujúcu na princípe piestu a pružiny. Áno, klasické „lámačky“ stále patria medzi najbežnejšie vzduchovky, ale stále populárnejšími sa stávajú vzduchovky využívajúce ako zdroj energiu pre výstrel CO2 alebo vzduchové zbrane využívajúce stlačený vzduch z kartuše tzv. PCP vzduchovky.

V čom sa teda tieto 3 základné typy líšia?

Pružinové vzduchovky - výstrel je spôsobený tlakom vzduchu, ktorý pred sebou tlačí piest. Pružinové vzduchovky patria k najběžnejším vzduchovkám, čo je dané predovšetkým jednoduchosťou mechanizmu, vďaka ktorému tieto vzduchovky sú z hľadiska výroby a opravy jednoduchšími a zároveň lacnejšími.

Zaujímavým modelom za vynikajúcu cenu sú v našej ponuke napríklad vzduchovky Crosman Nitro Venom cal. 4,5 mm a ak nám záleží na vysokej kvalite, môžeme odporúčať napr. vzduchovky Crosman Benjamin Trail NP XL 1500 s revolučnou technológiou NP - Nitro piston, kde je miesto klasickej pružiny poháňajúci piest, pružina nahradená piestom naplneným dusíkom.

Výhody - cenová dostupnosť, jednoduchá údržba, lacnejší servis a relatívne dlhá životnosť.
Nevýhody – veľký spätný ráz a tým pádom väčšie nároky na kvalitu optiky, ktorá drží nástrel, presnosť, vibrácie a nemožnosť vzduchovku nechať dlhší čas nabitú.
Vzduchovky CO2 - výstrel je spôsobený dočasným otvorením ventilu, spojujúceho CO2 bombičku (najčastejšie 12g alebo 88g) a hlaveň.

Výhody - zanedbateľný spätný ráz, maximálna presnosť, komfortná streľba, možnosť opakovať výstrel bez naťahovania pružiny. Nevýhody - náchylnosť na teplotné rozdiely, nemožnosť nechať bombičku v zbrani, dochádza tak k poškodeniu tesnenia, drahšia prevádzka v porovnaní s PCP vzduchovkami.

V ponuke máme aj vzduchové pištole pre zábavnú streľbu, z dlhých vzduchoviek je tu napr. model Crosman 1077 za vynikajúcu cenu.

Vzduchovky PCP - alebo tzv. vetrovky - systém je podobný ako u CO2 vzduchoviek, len s tým rozdielom, že hnacím plynom je vzduch stlačený v kartuši. Klasickým zástupcom je Crosman Benjamin Marauder alebo je tu aj vzduchová pištoľ Crosman 1377.

Výhody - zanedbateľný spätný ráz, maximálna presnosť, komfortná streľba, možnosť opakovať výstrel bez naťahovania pružiny, natlakovaná kartuša vydrží viac výstrelov ako CO2 bombička, lacná prevádzka.
Nevýhody - vyššie vstupné náklady (nutnosť dokúpenia bomby alebo pumpy), konzistencia výstrelov (pri neregulovanom mechanisme od určitého tlaku klesá výkon).